پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اخبار

حمایت از کالای ایرانی
EN

خبر و رسانه

اخبار
گالری عکس
گالری فیلم
  • پرینت گرفتنپرینت
  • خبرنامهعضویت خبرنامه
  • RSSRSS
  • به اشتراک گذاشتن
از اول آبان 1395
مشعل پالایشگاه بندرعباس روشن شد
مشعل واحد بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس ابتدای آبان 95 روشن شد..
عباس کاظمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: عملیات پی​ش راه اندازی واحد بنزین‌سازی پالایشگاه بندرعباس آبان ماه آغاز شده است و امروز مشعل این پالایشگاه روشن شد.

وی افزود: با روشن شدن مشعل به زودی از هفته آینده ‎کوره‎ها برای عملیات فرآورش آماده می شود و وارد مراحل راه اندازی و تولید محصول می شویم.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش ادامه داد: از شنبه آینده عملیات «Total Shut Down» برای اتصال پالایشگاه با پروژه جدید اجرایی خواهد شد.

وی، با بیان این که همه واحدهای یوتیلیتی وارد مدار شده است، افزود: با اجرای طرح افزایش میزان تولید بنزین پالایشگاه بندرعباس تا پایان آذرماه امسال به افزایش ظرفیت روزانه چهار میلیون لیتری بنزین با استاندارد یورو ٤ دست می یابیم.

به گفته کاظمی، با افزایش ظرفیت روزانه چهار میلیون لیتری بنزین، ظرفیت تولید بنزین موجود این پالایشگاه به ١٢ میلیون لیتر در روز خواهد رسید و کیفیت هشت میلیون بنزین تولیدی یورو ٤ خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اصلاح کیفیت صورت گرفته پالایشگاه بندرعباس به پالایشگاهی پیچیده، قدرتمند، با توان صادراتی بدل خواهد شد.

به گزارش شانا، طرح افزایش تولید بنزین و بهبود کیفیت فرآورده‎ها در پالایشگاه بندرعباس با هدف تکمیل مجتمع پالایشگاه بندرعباس و در راستای خودکفایی کشور در تولید بنزین و افزایش ظرفیت تولید بنزین چهار میلیون لیتر در روز و بهبود کیفیت فرآورده در حال اجراست.

این طرح با هدف افزایش ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه به میزان ٤ میلیون لیتر در روز،بهبود کیفیت نفت گاز تولیدی پالایشگاه (یورو ٥) حدود هشت میلیون لیتر در روز، بهبود کیفیت کل بنزین تولیدی پالایشگاه (یورو ٤) و بازیافت گوگرد و دانه بندی گوگرد تولیدی پالایشگاه اجرا شده است.

طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت بندرعباس دارای ٩ واحد اصلی است که واحدهای تصفیه نفتای سنگین با ظرفیت ٢٥ هزار بشکه در روز، واحد تصفیه نفتای سبک با ظرفیت ٢١ هزار بشکه در روز، واحد تبدیل کاتالیستی با ظرفیت ٢٥ هزار بشکه در روز واحد تصفیه نفت‌گاز با ظرفیت ٥٠ هزار بشکه در روز و واحد بازیافت گوگرد با ظرفیت ١٢٠ تن در روز از واحدهای مهم این طرح است.

براساس برنامه زمان‎بندی و پس از راه‌اندازی واحد بنزین‌سازی، واحد تصفیه گازوئیل نیز که در مراحل پایانی تکمیل مکانیکی قرار دارد، تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

 ثبت دیدگاه ها

نام و نام خانوادگی: پست الکترونیک:
نظرات: *
کد امنیتی: *
تمام حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران می باشد