پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اخبار

حمایت از کالای ایرانی
EN

خبر و رسانه

اخبار
گالری عکس
گالری فیلم
  • پرینت گرفتنپرینت
  • خبرنامهعضویت خبرنامه
  • RSSRSS
  • به اشتراک گذاشتن
خط لوله سوخت‌رسانی به نیروگاه چابهار راه‌اندازی شد
مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، از بهره‌برداری خط لوله ١٤ اینچ انتقال فرآورده به نیروگاه چابهار خبرداد.

​حمید شریف رازی گفت: از امروز (دوشنبه، ١٥ آذرماه) با بهره‌برداری از خط لوله چابهار، نیروگاه چابهار سوخت «نفت‎گاز» دریافت می‌کند.


وی افزود: پروژه ساخت ٢٠ کیلومتر خط لوله ١٤ اینچ انتقال فرآورده به نیروگاه چابهار که از سال ٩٣ آغاز شده بود، امروز به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران ادامه داد: نیروگاه چابهار با احداث و بهره‌برداری از این خط لوله روزانه به‎طور میانگین یک میلیون و ٣٠٠ هزار لیتر نفت‌گاز  برای تامین سوخت دریافت خواهد کرد.


وی اعلام کرد: پروژه ساخت خط لوله سوخت‌رسانی به نیروگاه چابهار با ایجاد تاسیسات جانبی یک تلمبه‌خانه واقع در محدوده شرقی انبار نفت چابهار، ترمینال واقع در محدوده شرقی مخازن نیروگاه چابهار و تمهیدات مقاوم‌سازی مسیر از سال ٩٣ شروع و پایان آبان‌ماه به اتمام رسید.


به گفته شریف رازی، احداث و بهره‌برداری از این محور انتقال سوخت برای انتقال نفت‌گاز به نیروگاه چابهار به حذف تردد بیش از ١٠٠ کامیونت نفتکش از سطح شهر، کاهش حوادث ناشی از تصادفات درون‌‎شهری و جاده‌ای و سوخت‌رسانی ایمن به نیروگاه انجامید. 


وی اعلام کرد: تداوم در عملیات سوخت‌رسانی و در نتیجه کاهش احتمال قطعی برق در منطقه عمومی چابهار از جمله دستاوردهای ساخت این خط لوله انتقال به شمار می آید.


مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، مجموع ظرفیت انتقال این خط لوله روزانه ٤٠٠  مترمکعب بر ساعت اعلام کرد و افزود: این پروژه با سرمایه‌گذاری ٤٠٠ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

 ثبت دیدگاه ها

نام و نام خانوادگی: پست الکترونیک:
نظرات: *
کد امنیتی: *
تمام حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران می باشد